Aktualności
27 Listopada 2020
Piątek

Imieniny obchodzą:
Damazy, Dominik,
Leonard,
Maksymilian, Oda,
Stojgniew, Walery,
Wirgiliusz
Do końca roku zostało 35 dni.
powered_by.png, 1 kB

Informacja - 2020
16.11.2020.

 Zajęcia profilaktyczne  z zakresu zagrożeń
w Internecie w pruszkowskich szkołach.

W ramach prac Zespołu d/s monitorowania sytuacji w placówkach oświatowych, Straż Miejska w Pruszkowie wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu dotyczącemu zajęć związanych z szeroko rozumianą profilaktyką zagrożeń w Internecie, przygotowała szereg warsztatów dla uczniów pruszkowskich szkół, które będą prowadzone w technologiach on-line np. na godzinach wychowawczych.  Z uwagi na specyfikę zajęć  on-line, a także bardzo duże obciążenie uczniów i nauczycieli związane z  trybem nauczania zdalnego, struktura warsztatów została skonstruowana w taki sposób, aby  każdy z zaproponowanych tematów lub modułów, mógł być realizowany niezależnie od innych. Tematykę  wybranych szkoleń i termin ich realizacji ustali dyrektor szkoły w porozumieniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

 Tematyka szkoleń:
„Odpowiedzialność nieletnich za popełnianie czynów niezgodnych z prawem"
„Cyberprzemoc"
„Akademia Bezpiecznego Człowieka"
„Bezpieczne zachowania"

 
Dzień Czystego powietrza - 2020
05.11.2020.

Dzień Czystego Powietrza

Image 

14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza i z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty na temat zanieczyszczenia powietrza. W przystępny graficznie sposób wyjaśniali przyczyny i skutki zanieczyszczenia powietrza - smogu, wskazywali możliwości walki z zanieczyszczeniem. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem, dlatego tak ważny jest wzrost wiedzy uczniów, jak postępować żeby ograniczać wzrost zanieczyszczenia i cieszyć się czystym powietrzem.

Smog to – zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami. Etymologia pojęcia „smog” wskazuje na połączenie słów smoke (dym) i fog (mgła). Zanieczyszczenie powietrza, jakim jest smog, powstaje wskutek przedostawania się do atmosfery szkodliwych związków chemicznych. Jego główną przyczyną jest niska emisja szkodliwych pyłów i gazów powstałych w wyniku nieefektywnego spalania paliw w domach, samochodach oraz elektrowniach. Smog znacząco zwiększa zachorowalność oraz pogarsza samopoczucie ludzi, mocno wpływając przez to na jakość życia.

W celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza powinniśmy popularyzować publiczne środki transportu takie jak: tramwaje, autobusy, kolej i rowery, zwiększać obszary zielone w miastach i stosować nowoczesne technologie w przemyśle. Swoją cegiełkę do ratowania planety można również dołożyć przez umiejętne zakupy. Można kupować produkty w dużych opakowaniach uzupełniających i w domu przelewać je np. do szklanych butelek wielokrotnego użytku. Wybierać produkty, których opakowania nadają się do recyklingu. Dzięki opakowaniom wielokrotnego użytku mniej plastiku trafi do środowiska. Wszyscy ludzie powinni się zmienić i działać, by zmniejszyć ilość zanieczyszczeń w atmosferze i środowisku.

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

 

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie