Aktualności arrow Wydarzenia arrow Warsztaty dziennikarskie z Victorem Juniorem - 2018
27 Maja 2018

Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Warsztaty dziennikarskie z „Victorem Juniorem”

W dniu 8 stycznia uczestnicy koła dziennikarskiego z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pana Artura Maciaka, redaktora ogólnopolskiego dwutygodnika „Victor Junior”.

Podczas zajęć młodzi dziennikarze poznali kulisy pracy w prawdziwej redakcji. Dowiedzieli się, na czym polega skład tekstu, czym różni się praca reportera od pracy redaktora i gdzie szukać pomysłów na ciekawe artykuły. Wzięli również udział w symulacji kolegium redakcyjnego, gdzie z wielką pasją i zaangażowaniem zgłaszali swoje pomysły do kolejnych numerów gazetki szkolnej „Na szóstkę” i przyjmowali sugestie redaktora Maciaka.

Na koniec piątoklasiści odpowiedzialni za przygotowanie gazetki szkolnej „Na szóstkę” zaprezentowali gościowi z „Victora Juniora” przygotowywane przez siebie pismo. Każdy z uczestników dostał również egzemplarz „Victora Juniora” i wskazówki, jak dalej rozwijać dziennikarski warsztat.

Były to bardzo interesujące zajęcia, które niewątpliwie przybliżyły uczniom realia pracy w ogólnopolskim piśmie skierowanym do uczniów szkoły podstawowej. Kto wie, być może pewnego dnia w „Victorze Juniorze” przeczytamy tekst któregoś z uczestników warsztatów?