Aktualności arrow Wydarzenia arrow Warsztaty dziennikarskie z Victorem Juniorem - 2018
19 Stycznia 2019
Sobota

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 1 gość

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 47531055 osób

powered_by.png, 1 kB

Warsztaty dziennikarskie z „Victorem Juniorem”

Image 

W dniu 8 stycznia uczestnicy koła dziennikarskiego z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pana Artura Maciaka, redaktora ogólnopolskiego dwutygodnika „Victor Junior”.


Podczas zajęć młodzi dziennikarze poznali kulisy pracy w prawdziwej redakcji. Dowiedzieli się, na czym polega skład tekstu, czym różni się praca reportera od pracy redaktora i gdzie szukać pomysłów na ciekawe artykuły. Wzięli również udział w symulacji kolegium redakcyjnego, gdzie z wielką pasją i zaangażowaniem zgłaszali swoje pomysły do kolejnych numerów gazetki szkolnej „Na szóstkę” i przyjmowali sugestie redaktora Maciaka.


Na koniec piątoklasiści odpowiedzialni za przygotowanie gazetki szkolnej „Na szóstkę” zaprezentowali gościowi z „Victora Juniora” przygotowywane przez siebie pismo. Każdy z uczestników dostał również egzemplarz „Victora Juniora” i wskazówki, jak dalej rozwijać dziennikarski warsztat.


Były to bardzo interesujące zajęcia, które niewątpliwie przybliżyły uczniom realia pracy w ogólnopolskim piśmie skierowanym do uczniów szkoły podstawowej. Kto wie, być może pewnego dnia w „Victorze Juniorze” przeczytamy tekst któregoś z uczestników warsztatów?   

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie