Aktualności arrow Wydarzenia arrow Apel świąteczny - 2017

Konkursy przedmiotowe
Od grosika do złotówki

Apel świąteczny

Podczas świątecznego apelu uczniowie z kl. IV a – pod opieką siostry Doroty Jaworskiej – wprowadzili nas w klimat Świąt.

„Debata przed Bożym Narodzeniem” – to tytuł przedstawienia. Nie były to typowe jasełka, ale sceny pokazujące walkę na niebie – to, co się dzieje, a czego nie widzimy: walka między dobrem a złem, która odgrywa się również w naszym życiu. Co wygra w te Święta? Dobro? Czy zła będzie więcej? Przesłaniem przedstawienia było życzenie, aby w naszych domach wygrało Dobro i żeby Boża Miłość wypełniała nasze serca.

Przedstawienie uświetniły kolędy w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką pani Moniki Pasikowskiej.

Muzyka zawsze była elementem świętowania, dlatego druga część apelu to wspólne kolędowanie poszczególnych klas i uczniów. Usłyszeliśmy popularne, stare kolędy i kolędę „Cicha noc” w języku angielskim oraz pieśni bożonarodzeniowe na skrzypcach i wiolonczeli w wykonaniu  Gabrieli Tarkowskiej i Amelii Znamirowskiej z kl. V e.

Uroczyste spotkanie zakończyły życzenia Samorządu Uczniowskiego oraz słowo i świąteczne życzenia Pani Dyrektor.