Aktualności arrow Wydarzenia arrow Nowe konkursy z języka angielskiego - 2017

Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz

Nowe konkursy z języka angielskiego - 2017

Konkursy z języka angielskiego – może i Ty zostaniesz gwiazdą mediów i e-mediów?

W listopadzie miłośnicy języka angielskiego mają okazję wziąć udział w dwóch wyjątkowych konkursach pomagających rozwijać praktyczną znajomość języka Szekspira.

MY DAY IN THE UNITED KINGDOM

Pierwszy konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i nosi tytuł „My Day in the United Kingdom”.

W konkursie mogą wziąć uczniowie klas V-VII. Chętni uczniowie powinni zgłosić się do swoich nauczycieli języka angielskiego.

Konkurs odbędzie się 30 listopada 2017r. o godzinie 8.00 rano w sali 10. Zadaniem uczniów będzie napisanie w ciągu 90 minut pracy na temat „My Day in the United Kingdom”. Opowiadanie może być zapisem rzeczywistych lub fikcyjnych wydarzeń i nie powinno być dłuższe niż 250 słów (klasy V i VI) oraz 500 słów (klasy VII).

Spośród napisanych prac nauczyciele języka angielskiego wybiorą dwie, które zostaną wysłane do Organizatora Konkursu.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane w książce „My Day in the United Kingdom. Zbiór najlepszych opowiadań szkół podstawowych województwa mazowieckiego”. Publikacja przewidziana jest na luty 2018r.

KONKURS NA FILMIK / CLIP UKAZUJĄCY WYBRANY ASPEKT KULTURY BRYTYJSKIEJ

Kolejny listopadowo – grudniowy konkurs to unikalna szansa dla wszystkich przyszłych gwiazd Internetu! Zapraszamy uczniów klas IV – VII do nakręcenia krótkiego (5-15 minut) filmiku ukazującego wybrany aspekt krajów anglojęzycznych (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Australii). Tematyka jest dowolna i bardzo szeroka (jedzenie, sport, muzyka, Londyn, Sydney, Nowy Jork, Rodzina Królewska… cokolwiek chcecie!)

Filmik musi stanowić pracę grupową (grupa od 3 do 6 osób). Może być nakręcony po polsku lub po angielsku. Wybór języka nie będzie miał wpływu na ocenę filmiku. Powinien być wstępnie „obrobiony” (mieć podłożoną muzykę, jeśli scenariusz tego wymaga, napisy itd.)

Może być nakręcony kamerą lub telefonem komórkowym.

Powinien być dostarczony w formacie mp4/MPEG-4 lub WMV na pendrivie do p. Lili Poncyliusz – Guranowskiej w terminie do 15 grudnia 2017r.

Co będziemy oceniali?

1) Pomysłowość twórców filmiku w ujęciu wybranego zagadnienia.

2) Oryginalność wyboru tematu i to, czy jest ciekawy dla szerokiego grona młodych odbiorców (filmiki będą prezentowane m.in. podczas Dnia Języka Angielskiego i na stronie internetowej szkoły)

3) Bezpieczeństwo – film musi ukazywać, że jego wykonanie było w pełni bezpieczne i odbywało się za zgodą Waszych rodziców.

4) Współpracę zespołową.

Oczywiście dla zwycięskich filmików przewidziane są nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach z języka angielskiego!