Aktualności arrow Wydarzenia arrow Polskie i słoweńskie legendy w komiksie  projekt eTwinning - 2017
19 Stycznia 2019
Sobota

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 2 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 47531747 osób

powered_by.png, 1 kB

Polskie i słoweńskie legendy w komiksie – projekt eTwinning

 Image

W ramach realizowanego w naszej szkole w tym roku projektu eTwinning uczniowie klasy 6B na lekcjach z p. Lilą Poncyliusz – Guranowską poznali słoweńskie legendy. Dowiedzieli się między innymi, kim był baron Erazm Lugger (kto ciekaw zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez dzieci prac!) i jak to się stało, że rozbójnik przedstawiany jest nierzadko w rysunkach… w toaletach Predjamskiego Zamku.

Rówieśnicy ze Słowenii również nie pozostali w tyle. Dzięki swojej nauczycielce angielskiego, p. Janie Vrbnjak, poznali legendę o Smok Wawelskim i o Białym Orle. Szczególnie do gustu przypadła jednak słoweńskim dzieciom opowieść o Świętej Kindze.

Zadaniem zarówno naszych uczniów jak i młodych Słoweńców było przedstawienie legend kraju partnerskiego (nie swojego!) w nowoczesnej postaci komiksu.

Następnie ze stworzonych przez dzieci komiksów powstały przy użyciu aplikacji StoryJumper e-książeczki. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z pracami uczniów i obiecujemy kontynuację polsko – słoweńskiej współpracy. W końcu nie ma lepszego sposobu na naukę języka angielskiego jak stosowanie go w praktyce, do komunikacji z rówieśnikami!

Obejrzyj e-book przygotowany przez polskich uczniów:

Obejrzyj e-book przygotowany przez słoweńskich uczniów:

 

 

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie