Aktualności arrow Wydarzenia arrow Polskie i słoweńskie legendy w komiksie  projekt eTwinning - 2017
21 Lutego 2018

Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega

Polskie i słoweńskie legendy w komiksie – projekt eTwinning

W ramach realizowanego w naszej szkole w tym roku projektu eTwinning uczniowie klasy 6B na lekcjach z p. Lilą Poncyliusz – Guranowską poznali słoweńskie legendy. Dowiedzieli się między innymi, kim był baron Erazm Lugger (kto ciekaw zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez dzieci prac!) i jak to się stało, że rozbójnik przedstawiany jest nierzadko w rysunkach… w toaletach Predjamskiego Zamku.

Rówieśnicy ze Słowenii również nie pozostali w tyle. Dzięki swojej nauczycielce angielskiego, p. Janie Vrbnjak, poznali legendę o Smok Wawelskim i o Białym Orle. Szczególnie do gustu przypadła jednak słoweńskim dzieciom opowieść o Świętej Kindze.

Zadaniem zarówno naszych uczniów jak i młodych Słoweńców było przedstawienie legend kraju partnerskiego (nie swojego!) w nowoczesnej postaci komiksu.

Następnie ze stworzonych przez dzieci komiksów powstały przy użyciu aplikacji StoryJumper e-książeczki. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z pracami uczniów i obiecujemy kontynuację polsko – słoweńskiej współpracy. W końcu nie ma lepszego sposobu na naukę języka angielskiego jak stosowanie go w praktyce, do komunikacji z rówieśnikami!

Obejrzyj e-book przygotowany przez polskich uczniów:

Obejrzyj e-book przygotowany przez słoweńskich uczniów: