Aktualności arrow Wydarzenia arrow Spotkanie autorskie z Marcinem Kozłem - 2017
19 Stycznia 2019
Sobota

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 4 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 47531729 osób

powered_by.png, 1 kB

Spotkanie autorskie w Bibliotece Miasta Warszawy
z Marcinem Kozłem

Image

W ramach rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, klasy 5c i 5d wraz ze swoimi wychowawcami panią Teresą Prywatą i panią Anną Krupińską oraz panią Anną Michalską 17 listopada 2017 roku spotkały się z panem Marcinem Kozłem. Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę, nawet jeśli jest to autor lektury szkolnej.


Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował, kiedy miał piętnaście lat! W tajemnicy przed rodzicami! Wyobrażacie sobie ich zdziwienie, gdy listonosz przyniósł egzemplarze autorskie?! Jako szesnastolatek (i pierwszy Polak) został stypendystą szkockiej uczelni Gordonstoun – będącej pierwowzorem magicznego Hogwartu. Ukończył ją jeszcze przed Harrym Potterem. Dziś jest ekspertem w dziedzinie mediów elektronicznych. I oczywiście... zbiera stare komputery. Prowadzi rezerwat dla rzadkich komputerowych okazów. Wszystkie mają się dobrze! Napisał o nich książkę – „Docent Pięć Procent i... szalona historia komputerów”. Jest też podróżnikiem. Zwiedził ponad 45 krajów, a wiele własnych przygód i fotografii z niezwykłych wypraw wykorzystał w swoich książkach podróżniczych opowiadających o Wombacie Maksymilianie. Teraz trenuje jeździectwo, by w siodle zwiedzić kolejny kraj. I napisać kolejną książkę.


Podczas spotkania autor bardzo szybko nawiązał kontakt z młodymi czytelnikami, którzy chętnie włączali się do rozmowy. Opowiadał  o swojej książce, przybliżał postacie w niej umieszczone. „Skrzynia Władcy Piorunów” z cyklu „Detektywi na kółkach” to kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków.


Julia, śliczna czternastolatka, pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”), nie przeszkadza jej to jednak uczestniczyć w tropieniu przestępców, wręcz przeciwnie – często to ona wpada na trop, świetnie kojarząc fakty i… odczytując szyfry. W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater: pies Julii, przesympatyczny labrador Spajk - Biszkopt, który… pamięta swoje poprzednie wcielenia. Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej, w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko, czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego Władcą Piorunów, jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce oparte są na faktach.


Serdeczność, życzliwość oraz poczucie humoru pisarza sprawiło, że spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych czytelnikach, a nawet niektórzy w prywatnych rozmowach wyznali, iż zastanawiają się czy nie pójść w ślady Marcina Kozła.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie