Aktualności arrow Wydarzenia arrow Apel poświęcony Narodowemu Święu Niepodległości - 2017
19 Października 2018

Ferdynand, Fryda,
Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit,
Skarbimir, Toma,
Ziemowit
Konkursy przedmiotowe
Od grosika do złotówki

Apel poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości

W dniu 10.11.2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości czyli Narodowego Święta Niepodległości.

Część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy VA pod opieką pani Agnieszki Tomalkiewicz i pana Waldemara Tomasika poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego.

Młodzi aktorzy przybliżyli zgromadzonym na apelu uczniom fragment historii naszego kraju, czasy kiedy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Przypomnieli koleżankom i kolegom, że Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek, skłaniając wychowanków naszej szkoły do zastanowienia się nad następującymi pytaniami: czy rozumiemy swoje obowiązki względem Ojczyzny? Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego? Czy zachowujemy polskie tradycje narodowe?

Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie wraz z chórem prowadzonym przez panią Pasikowską recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie. Zainscenizowana scena walki wywołała żywiołową reakcję publiczności.