Aktualności arrow Wydarzenia arrow Dzień Zdrowego Śniadania - 2017

Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz

Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego też w naszej szkole 8 listopada 2017 r. wspólnie obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie poszczególnych klas wspólnie zorganizowali pyszne i zdrowe posiłki, które wyglądały kolorowo i bardzo apetycznie. Na stołach królowały pyszne i pożywne kanapki, różnorodne owoce i warzywa. Było też mleko i owocowe soki – słowem wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”.

Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyliśmy również z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Uczniowie poznali również piramidę żywieniową, a sale lekcyjne udekorowano gazetkami tematycznymi i pracami plastycznymi dzieci dotyczącymi tematyki zdrowego żywienia.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów i uświadomiły, że „warzywa i owoce są na piątkę”.

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia: