Aktualności arrow Wydarzenia arrow Ogólnopolski Konkurs Historyczny - 2017

Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

W poniedziałek 6 listopada 2017r. o godzinie 13.00 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Organizatorem i Ogólnopolskim Koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

Dzieci miały za zadanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu historii Polski  i historii powszechnej w latach 1887 – 1918, czyli od powstania Ligi Polskiej do odzyskania przez Polskę niepodległości. W przygotowaniach do konkursu należało uwzględnić znajomość broni, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców.

W etapie szkolnym wzięło udział siedmiu uczniów. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 10 stycznia 2018r. zakwalifikowało się czterech:

Mateusz Stępień – kl. VII b,

Jan Jarosz – kl. VI a,

Michał Radzki – kl. VII c,

Jakub Gajewski, kl. VII c.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!