Aktualności arrow Wydarzenia arrow Ślubowanie uczniów klas pierwszych - 2017

Kalikst, Kaliksta,
Machabeusz

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 19 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie. Prowadząca – pani Magdalena Białobrzeska-Jarosz powitała dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, a szczególnie gorąco bohaterów uroczystości – uczniów klasy 1a, 1b i 1c.

Pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną: recytowali wiersze i śpiewali piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Swoją postawą uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie dyrektor szkoły – pani Anna Tybora dokonała symbolicznego pasowania na ucznia: „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Wicedyrektor – pani Monika Magdziak pogratulowała każdemu dziecku przyjęcia do grona uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Uroczystość ślubowania klasy 1a, 1b i 1c przygotowały wychowawczynie: pani Joanna Jakubiak-Karolak, pani Ewa Niedźwiedzka, pani Agata Olędzka i pan Włodzimierz Ptaszek. Dekoracje wykonała pani Krystyna Skibniewska.