Aktualności arrow Wydarzenia arrow Ślubowanie uczniów klas pierwszych - 2017
19 Stycznia 2019
Sobota

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 5 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 47531515 osób

powered_by.png, 1 kB

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Image

    W dniu 19 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie. Prowadząca – pani Magdalena Białobrzeska-Jarosz powitała dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, a szczególnie gorąco bohaterów uroczystości – uczniów klasy 1a, 1b i 1c.  

    Pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną: recytowali wiersze i śpiewali piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

    Swoją postawą uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie dyrektor szkoły – pani Anna Tybora dokonała symbolicznego pasowania na ucznia: „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Wicedyrektor – pani Monika Magdziak pogratulowała każdemu dziecku przyjęcia do grona uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

    Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

    Uroczystość ślubowania klasy 1a, 1b i 1c przygotowały wychowawczynie: pani Joanna Jakubiak-Karolak, pani Ewa Niedźwiedzka, pani Agata Olędzka i pan Włodzimierz Ptaszek. Dekoracje wykonała pani Krystyna Skibniewska.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie