Aktualności arrow Wydarzenia arrow Spotkanie z panią Beatą Jewiarz - 2017
19 Stycznia 2019
Sobota

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 8 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 47531485 osób

powered_by.png, 1 kB

Spotkanie z panią Beatą Jewiarz

Image 

W dniu 26 października 2017r. w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego odbyło się spotkanie z Beatą Jewiarz pt.: „Książka przy mikrofonie”. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Na spotkaniu wspólnie zastanowiliśmy się, jakie książki warto mieć na półce i czym się sugerować przy wyborze książek dla dzieci. Prowadząca opowiedziała o nagrodach i najciekawszych zjawiskach w świecie książki dziecięcej. Przedstawiła nam najpopularniejszych autorów, ilustratorów i ekspertów. Zaprezentowane zostały książki kartonowe, książki obrazkowe, opowiadania oraz komiksy dla dzieci i młodzieży.

Wśród ogromnej ilości tytułów najbardziej spodobały nam się takie pozycje jak: „Rutka” Joanny Fabickiej, „Wędrówka Nabu” Jarosława Mikołajewskiego, „Klątwa dziewiątych urodzin” Marcina Szczygielskiego, komiks „Miś Zbyś” Macieja Jasińskiego i Piotra Nowackiego, „Nieumarły las” Tomasza Samojka i Adama Wajraka, „W pogoni za życiem” Emilii Dziubek oraz „Kto ty jesteś?” Joanny Olech. Wyróżniono również książki Grażyny Bąkiewicz oraz Agnieszki Suchowierskiej.

Zainteresowanych dobrymi książkami zachęcamy do śledzenia stron internetowych

m. in. Polskiej Sekcji IBBY i Listy Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Pani Beata Jewiarz została nagrodzona w 2016 roku przez IBBY w Konkursie Książka Roku za upowszechnianie czytelnictwa.

Magdalena Białobrzeska-Jarosz

Dorota Kędzierska

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie