Aktualności arrow Wydarzenia arrow Spotkanie z panią Beatą Jewiarz - 2017

Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Spotkanie z panią Beatą Jewiarz

W dniu 26 października 2017r. w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego odbyło się spotkanie z Beatą Jewiarz pt.: „Książka przy mikrofonie”. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Na spotkaniu wspólnie zastanowiliśmy się, jakie książki warto mieć na półce i czym się sugerować przy wyborze książek dla dzieci. Prowadząca opowiedziała o nagrodach i najciekawszych zjawiskach w świecie książki dziecięcej. Przedstawiła nam najpopularniejszych autorów, ilustratorów i ekspertów. Zaprezentowane zostały książki kartonowe, książki obrazkowe, opowiadania oraz komiksy dla dzieci i młodzieży.

Wśród ogromnej ilości tytułów najbardziej spodobały nam się takie pozycje jak: „Rutka” Joanny Fabickiej, „Wędrówka Nabu” Jarosława Mikołajewskiego, „Klątwa dziewiątych urodzin” Marcina Szczygielskiego, komiks „Miś Zbyś” Macieja Jasińskiego i Piotra Nowackiego, „Nieumarły las” Tomasza Samojka i Adama Wajraka, „W pogoni za życiem” Emilii Dziubek oraz „Kto ty jesteś?” Joanny Olech. Wyróżniono również książki Grażyny Bąkiewicz oraz Agnieszki Suchowierskiej.

Zainteresowanych dobrymi książkami zachęcamy do śledzenia stron internetowych

m. in. Polskiej Sekcji IBBY i Listy Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Pani Beata Jewiarz została nagrodzona w 2016 roku przez IBBY w Konkursie Książka Roku za upowszechnianie czytelnictwa.

Magdalena Białobrzeska-Jarosz

Dorota Kędzierska