Aktualności arrow Wydarzenia arrow Podsumowanie Festiwalu Nauki - 2017
19 Stycznia 2019
Sobota

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 8 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 47531464 osób

powered_by.png, 1 kB


Relacja z wydarzeń związanych
z XXI Festiwalem Nauki w Warszawie

Image

    No i co kochani? Minął już ponad miesiąc nauki w szkole, mamy październik! Ruszyły na dobre zajęcia, kartkówki, sprawdziany – życie szkolne wre. Trzeba jednak przyznać, że wrzesień był całkiem udany, szczególnie jego końcówka – ostatni tydzień: 25–29.09. Ale się wtedy działo! Same wycieczki! Popatrzcie tylko na roześmiane buzie na zdjęciach i poczytajcie relacje niektórych klas ze swoich wyjazdów na lekcje festiwalowe! Na początek podsumowanie, czyli jak to było:


Poniedziałek 25.09.:


 – dwie starsze klasy: 7a i 6b jadą na lekcję o kampinoskich lasach do Puszczy Kampinoskiej. Jest to lekcja w terenie, czyli wycieczka. Przez błoto dało się przejść. 10 km wędrówki i zadania do wykonania. Było super! Nie lało!


 - młodsza klasa 3f jedzie na lekcję „Tajemnice motyli” do Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Dzieciaki były zachwycone!


Wtorek 26.09.:


- klasa 4a ma lekcję w terenie o grzybach naziemnych i podziemnych w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym. Im też nie padało!


- klasa 6a wyjeżdża do Warszawy do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego na lekcję „Nie tylko jajko ma białko”. Są zadowoleni 


- klasy 3e i 2b na swoje lekcje nie muszą nigdzie jechać. Idą pieszo, gdyż ich zajęcia odbywają się rzut beretem od szkoły – w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Dzieciaki poznają „Starożytny świat hutników i kowali”.


- klasa 5e ma lekcję „Bądź zdrów jak ryba” w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Chyba im się podobało!


- klasa 6d poznaje tajniki astronomii, fizyki i biofizyki na lekcji „Ciepło – zimno” na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Zaplanowano super efekty – oblewanie Pani  ciekłym azotem i „Pani w płomieniach”. Możecie sobie wyobrazić zachwyt uczniów? Pani przeżyła!


Środa 27.09.:


- klasy 5b i 4c wędrują do pruszkowskiego Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego na lekcję: „Barbarzyńscy hutnicy”. Było OK.


- klasa 7c – jedzie na Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na lekcję „Molekularny smartfon, czyli jak działają komórki w naszym organizmie”. Wiedza, którą zdobędą, przyda się na lekcje biologii w szkole.


- klasa 3a ma lekcję „Co wiemy o grzybach?” w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.


- klasa 5a poznaje artystyczne techniki graficzne na lekcji „Dłutkiem, piórkiem, rysikiem” w Muzeum Drukarstwa w Warszawie.


Czwartek 28.09.:


- klasa 6c jedzie na lekcję „Bajeczne chipsy z owoców i warzyw” połączoną z degustacją(!) do Katedry Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji SGGW w Warszawie. Było bardzo smacznie!!


Piątek 29.09.:


- klasa 7b ma wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego na lekcję o grzybach połączoną ze zwiedzaniem Muzeum KPN w Izabelinie.


- klasa 3b jedzie do Muzeum Narodowego w Warszawie na lekcję „Wodne wyprawy” połączoną ze zwiedzaniem niektórych ekspozycji muzeum.


    Niesamowite! Aż 17 klas z naszej szkoły miało fantastyczne lekcje poza jej budynkiem! Dzieci zobaczyły laboratoria, pracownie badawcze, zwiedziły muzea, weszły w atmosferę nauki przez duże N, zerknęły na pracę naukowców. To zawsze procentuje! Wielu naszych absolwentów, którzy przed laty zwiedzali z nauczycielami podczas festiwalowych lekcji pracownie uczonych i zafascynowali się ich pracą i eksperymentami, które obejrzeli, dziś już pracuje w tych instytutach, które niegdyś zwiedzali ze szkołą.

    I takiej właśnie ciekawej pracy połączonej z naukową pasją życzymy w przyszłości wszystkim naszym uczniom zainteresowanym pracą badawczą.

Maria Stankiewicz-Władimirow

koordynator zajęć w ramach Festiwalu Nauki


 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie