Aktualności arrow Wydarzenia arrow Podsumowanie Festiwalu Nauki - 2017

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 46511922 osób

Relacja z wydarzeń związanych
z XXI Festiwalem Nauki w Warszawie

No i co kochani? Minął już ponad miesiąc nauki w szkole, mamy październik! Ruszyły na dobre zajęcia, kartkówki, sprawdziany – życie szkolne wre. Trzeba jednak przyznać, że wrzesień był całkiem udany, szczególnie jego końcówka – ostatni tydzień: 25–29.09. Ale się wtedy działo! Same wycieczki! Popatrzcie tylko na roześmiane buzie na zdjęciach i poczytajcie relacje niektórych klas ze swoich wyjazdów na lekcje festiwalowe! Na początek podsumowanie, czyli jak to było:

Poniedziałek 25.09.:

– dwie starsze klasy: 7a i 6b jadą na lekcję o kampinoskich lasach do Puszczy Kampinoskiej. Jest to lekcja w terenie, czyli wycieczka. Przez błoto dało się przejść. 10 km wędrówki i zadania do wykonania. Było super! Nie lało!

- młodsza klasa 3f jedzie na lekcję „Tajemnice motyli” do Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Dzieciaki były zachwycone!

Wtorek 26.09.:

- klasa 4a ma lekcję w terenie o grzybach naziemnych i podziemnych w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym. Im też nie padało!

- klasa 6a wyjeżdża do Warszawy do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego na lekcję „Nie tylko jajko ma białko”. Są zadowoleni 

- klasy 3e i 2b na swoje lekcje nie muszą nigdzie jechać. Idą pieszo, gdyż ich zajęcia odbywają się rzut beretem od szkoły – w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Dzieciaki poznają „Starożytny świat hutników i kowali”.

- klasa 5e ma lekcję „Bądź zdrów jak ryba” w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Chyba im się podobało!

- klasa 6d poznaje tajniki astronomii, fizyki i biofizyki na lekcji „Ciepło – zimno” na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Zaplanowano super efekty – oblewanie Pani  ciekłym azotem i „Pani w płomieniach”. Możecie sobie wyobrazić zachwyt uczniów? Pani przeżyła!

Środa 27.09.:

- klasy 5b i 4c wędrują do pruszkowskiego Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego na lekcję: „Barbarzyńscy hutnicy”. Było OK.

- klasa 7c – jedzie na Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na lekcję „Molekularny smartfon, czyli jak działają komórki w naszym organizmie”. Wiedza, którą zdobędą, przyda się na lekcje biologii w szkole.

- klasa 3a ma lekcję „Co wiemy o grzybach?” w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.

- klasa 5a poznaje artystyczne techniki graficzne na lekcji „Dłutkiem, piórkiem, rysikiem” w Muzeum Drukarstwa w Warszawie.

Czwartek 28.09.:

- klasa 6c jedzie na lekcję „Bajeczne chipsy z owoców i warzyw” połączoną z degustacją(!) do Katedry Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji SGGW w Warszawie. Było bardzo smacznie!!

Piątek 29.09.:

- klasa 7b ma wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego na lekcję o grzybach połączoną ze zwiedzaniem Muzeum KPN w Izabelinie.

- klasa 3b jedzie do Muzeum Narodowego w Warszawie na lekcję „Wodne wyprawy” połączoną ze zwiedzaniem niektórych ekspozycji muzeum.

Niesamowite! Aż 17 klas z naszej szkoły miało fantastyczne lekcje poza jej budynkiem! Dzieci zobaczyły laboratoria, pracownie badawcze, zwiedziły muzea, weszły w atmosferę nauki przez duże N, zerknęły na pracę naukowców. To zawsze procentuje! Wielu naszych absolwentów, którzy przed laty zwiedzali z nauczycielami podczas festiwalowych lekcji pracownie uczonych i zafascynowali się ich pracą i eksperymentami, które obejrzeli, dziś już pracuje w tych instytutach, które niegdyś zwiedzali ze szkołą.

I takiej właśnie ciekawej pracy połączonej z naukową pasją życzymy w przyszłości wszystkim naszym uczniom zainteresowanym pracą badawczą.

Maria Stankiewicz-Władimirow

koordynator zajęć w ramach Festiwalu Nauki