Aktualności arrow Biblioteka

Frumencjusz, Iwona,
Sabina, Siestrzemił,
Wincenty

Biblioteka zaprasza w godzinach:

Poniedziałek 8:00 – 14:00
  Wtorek 8:00 – 14:00
  Środa 8:00 – 14:00
  Czwartek 8:00 – 14:00
  Piątek 8:00 – 14:00

Bibliotekę szkolną w roku szkolnym 2020/2021 prowadzą
Pani Ewa Puchalska-Lis i Pani Paulina Maik

Księgozbiór biblioteczny liczy ponad 17 tysięcy woluminów. Jest na bieżąco uzupełniany o nowości wydawnicze. Oprócz książek posiadamy płyty CD, DVD, kasety video, czasopisma dla nauczycieli i dzieci, wydawnictwa multimedialne. W bibliotece obok wypożyczalni mieści się czytelnia ze stanowiskami komputerowymi podłączonymi do Internetu, czytelnia zaopatrzona jest także w bogaty księgozbiór podręczny: encyklopedie, słowniki, albumy, książki popularnonaukowe, z których często korzystają nauczyciele i uczniowie.
Z naszych zbiorów  mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły oraz rodzice.
W ramach rozbudzania zainteresowań i kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży organizowane są różnorodne konkursy czytelnicze dla poszczególnych grup wiekowych.