Aktualności arrow Biblioteka

Dionizja, Emilian,
Jarema, Jarogniew,
Mikołaj

Biblioteka zaprasza w godzinach:

Poniedziałek 8:00 – 15:30
  Wtorek 8:00 - 11:00
  Środa 8:00 – 15:30
  Czwartek 8:00 – 15:30
  Piątek 8:00 – 15:30

Bibliotekę szkolną w roku szkolnym 2019/2020 prowadzą
Pani Ewa Puchalska-Lis i Pani Paulina Maik

Księgozbiór biblioteczny liczy ponad 17 tysięcy woluminów. Jest na bieżąco uzupełniany o nowości wydawnicze. Oprócz książek posiadamy płyty CD, DVD, kasety video, czasopisma dla nauczycieli i dzieci, wydawnictwa multimedialne. W bibliotece obok wypożyczalni mieści się czytelnia ze stanowiskami komputerowymi podłączonymi do Internetu, czytelnia zaopatrzona jest także w bogaty księgozbiór podręczny: encyklopedie, słowniki, albumy, książki popularnonaukowe, z których często korzystają nauczyciele i uczniowie.
Z naszych zbiorów  mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły oraz rodzice.
W ramach rozbudzania zainteresowań i kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży organizowane są różnorodne konkursy czytelnicze dla poszczególnych grup wiekowych. Jednocześnie przez cały rok szkolny trwa rywalizacja o tytuł "Najlepszego czytelnika szkoły".

Naszą pracę wspomagają wybrani uczniowie z klas I–VIII
będący łącznikami bibliotecznymi.