Aktualności arrow Nasze Osiągnięcia arrow Rok szkolny 2009/2010
19 Listopada 2019
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Mironiega,
Paweł, Seweryn,
Seweryna
Do końca roku zostało 43 dni.
powered_by.png, 1 kB


Image
Nasze sukcesy w roku szkolnym 2009/10
Image

Nasza szkoła zajęła I MIEJSCE w Pruszkowie
w sprawdzianie szóstoklasisty !!!


Do sprawdzianu, który odbył się 8 kwietnia 2010 r., przystąpili wszyscy uczniowie z czterech szóstych klas uzyskując średni wynik 29,81 pkt.  Tak wysoka średnia dała nam pierwsze miejsce wśród pruszkowskich szkół podstawowych. Najwyższy wynik w szkole uzyskała kl. VI d – 31,76 pkt. Średni wynik punktowy szkoły oraz średnie wyniki we wszystkich klasach szóstych przewyższają średnią gminy, powiatu, województwa i kraju. W 9 stopniowej skali staninowej używanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną do porównywania i komentowania wyników uczniów znaleźliśmy się w 2010 r. w 8 stopniu określanym jako bardzo wysoki. Taki wynik uzyskało tylko 7,1% szkół w całej Polsce. Na ten sukces złożyła się praca uczniów i ich nauczycieli przez sześć lat nauki w naszej szkole.

Szczegółowa analiza osiągnięć uczniów znajduje się w zakładce „Sprawdzian kl. VI”


Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
„Mistrz Ortografii kl. IV – VI”

W konkursie zorganizowanym przez Metodyczny Punkt Konsultacyjny w Pruszkowie w etapie miejskim brało udział czworo naszych uczniów z kl. IV – VI:

 • Alicja Woźnica kl. IVa
 • Adrianna Dukat kl. VIa
 • Monika Walewska kl. Vc
 • Klaudia Ożga kl. VIc
Adrianna Dukat z kl. VIa zajęła I miejsce


Kuratoryjny Konkurs Polonistyczny

W kuratoryjnym konkursie polonistycznym w eliminacjach szkolnych, które odbyły się w październiku, wzięło udział 21 uczniów z kl. V – VI. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Adrianna Dukat z kl. VIa.


Kuratoryjny Konkurs z Przyrody – „Słońce i ja”

Paweł Rawicki kl. VIc  zakwalifikował się do II etapu.


Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Pentagram”

Do II etapu Międzyszkolnego Konkursu "Pentagram" zakwalifikowało się 6 uczniów z kl. IV – VI:
 • Kacper Trześniewski kl. IVe
 • Radosław Regner kl. Vc
 • Paweł Rawicki kl. VIc
 • Katarzyna Łata kl. VIb
 • Kamil Wąchocki kl. IVc

Katarzyna Łata została laureatem II etapu


Konkurs „Poznajmy się bliżej”

W XV edycji konkursu organizowanego przez Komendę Stołeczną Policji w Warszawie w  II etapie  powiatowym, który odbył się 16.02.2010 r. w naszej szkole zajęliśmy II miejsce. Nasza drużyna wystąpiła w składzie :
 • Joanna Mordasiewicz kl. IVb
 • Paweł Kurzyna kl. Vb
 • Paweł Rawicki kl. VIc


Konkurs Urzędu Miejskiego w Pruszkowie
„Bogactwo gatunków roślin i zwierząt Polski – będących pod ochroną”

Wydział Ochrony Środowiska UM zorganizował dla uczniów szkół pruszkowskich konkurs w związku z „2010 – Rok Jubileuszowych Obchodów Dnia Ziemi”. W II etapie konkursu 8 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:
 • Daniel Mączak kl. IVa
 • Aleksandra Pastuszek kl. Va
 • Kamil Gmyrek kl. IVc
 • Ernest Drobny kl. IVc
 • Wojciech Miks kl. IVa
 • Wioletta Wiśniewska kl. VIc


„Mistrz Ortografii dla kl. III”

Do międzyszkolnego etapu konkursu zakwalifikowano 6 uczniów. Zajęli oni następujące miejsca:

II miejsce
 • Michał Kończak kl. IIIb
 • Agnieszka Jasińska  kl. IIIc
III miejsce
 • Wojciech Zieliński kl. IIId
 


Gminny Konkurs „Super Trzeciak”

W konkursie wzięło udział 16 naszych uczniów.

   III miejsce
 • Agnieszka Rawicka kl. IIId

  Wyróżnienie

 • Agnieszka Sulińska  kl. IIIa  


Międzynarodowy Dzień Tańca

Klasa IIa  p. G. Pakuły reprezentowała naszą szkołę w turnieju tańca, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 otrzymując w nim wyróżnienie. W konkursie brali też udział uczniowie klas VI, którzy drużynowo zajęli I miejsce.


Konkurs Wiedzy o Unii  Europejskiej

W konkursie organizowanym przez Gminę Pruszków wzięły udział dzieci z
Kółka Małego Europejczyka.
I miejsce Mikołaj Jaskólski kl. IIIc


 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie