Aktualności arrow Nasze Osiągnięcia arrow Rok szkolny 2009/2010

Zula

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2009/10

Nasza szkoła zajęła I MIEJSCE w Pruszkowie
w sprawdzianie szóstoklasisty !!!

Do sprawdzianu, który odbył się 8 kwietnia 2010 r., przystąpili wszyscy uczniowie z czterech szóstych klas uzyskując średni wynik 29,81 pkt.  Tak wysoka średnia dała nam pierwsze miejsce wśród pruszkowskich szkół podstawowych. Najwyższy wynik w szkole uzyskała kl. VI d – 31,76 pkt. Średni wynik punktowy szkoły oraz średnie wyniki we wszystkich klasach szóstych przewyższają średnią gminy, powiatu, województwa i kraju. W 9 stopniowej skali staninowej używanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną do porównywania i komentowania wyników uczniów znaleźliśmy się w 2010 r. w 8 stopniu określanym jako bardzo wysoki. Taki wynik uzyskało tylko 7,1% szkół w całej Polsce. Na ten sukces złożyła się praca uczniów i ich nauczycieli przez sześć lat nauki w naszej szkole.

Szczegółowa analiza osiągnięć uczniów znajduje się w zakładce „Sprawdzian kl. VI”

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
„Mistrz Ortografii kl. IV – VI”

W konkursie zorganizowanym przez Metodyczny Punkt Konsultacyjny w Pruszkowie w etapie miejskim brało udział czworo naszych uczniów z kl. IV – VI:

• Alicja Woźnica kl. IVa
  • Adrianna Dukat kl. VIa
  • Monika Walewska kl. Vc
  • Klaudia Ożga kl. VIc
Adrianna Dukat z kl. VIa zajęła I miejsce

Kuratoryjny Konkurs Polonistyczny

W kuratoryjnym konkursie polonistycznym w eliminacjach szkolnych, które odbyły się w październiku, wzięło udział 21 uczniów z kl. V – VI. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Adrianna Dukat z kl. VIa.

Kuratoryjny Konkurs z Przyrody – „Słońce i ja”

Paweł Rawicki kl. VIc  zakwalifikował się do II etapu.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Pentagram”

Do II etapu Międzyszkolnego Konkursu "Pentagram" zakwalifikowało się 6 uczniów z kl. IV – VI:
  • Kacper Trześniewski kl. IVe
  • Radosław Regner kl. Vc
  • Paweł Rawicki kl. VIc
  • Katarzyna Łata kl. VIb
  • Kamil Wąchocki kl. IVc

Katarzyna Łata została laureatem II etapu

Konkurs „Poznajmy się bliżej”

W XV edycji konkursu organizowanego przez Komendę Stołeczną Policji w Warszawie w  II etapie  powiatowym, który odbył się 16.02.2010 r. w naszej szkole zajęliśmy II miejsce. Nasza drużyna wystąpiła w składzie :
  • Joanna Mordasiewicz kl. IVb
  • Paweł Kurzyna kl. Vb
  • Paweł Rawicki kl. VIc

Konkurs Urzędu Miejskiego w Pruszkowie
„Bogactwo gatunków roślin i zwierząt Polski – będących pod ochroną”

Wydział Ochrony Środowiska UM zorganizował dla uczniów szkół pruszkowskich konkurs w związku z „2010 – Rok Jubileuszowych Obchodów Dnia Ziemi”. W II etapie konkursu 8 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:
  • Daniel Mączak kl. IVa
  • Aleksandra Pastuszek kl. Va
  • Kamil Gmyrek kl. IVc
  • Ernest Drobny kl. IVc
  • Wojciech Miks kl. IVa
  • Wioletta Wiśniewska kl. VIc

„Mistrz Ortografii dla kl. III”

Do międzyszkolnego etapu konkursu zakwalifikowano 6 uczniów. Zajęli oni następujące miejsca:

• Michał Kończak kl. IIIb
  • Agnieszka Jasińska  kl. IIIc
  • Wojciech Zieliński kl. IIId

Gminny Konkurs „Super Trzeciak”

W konkursie wzięło udział 16 naszych uczniów.

• Agnieszka Rawicka kl. IIId

Wyróżnienie

• Agnieszka Sulińska  kl. IIIa

Międzynarodowy Dzień Tańca

Klasa IIa  p. G. Pakuły reprezentowała naszą szkołę w turnieju tańca, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 otrzymując w nim wyróżnienie. W konkursie brali też udział uczniowie klas VI, którzy drużynowo zajęli I miejsce.

Konkurs Wiedzy o Unii  Europejskiej

W konkursie organizowanym przez Gminę Pruszków wzięły udział dzieci z