Aktualności arrow Wydarzenia arrow BohaterON - włącz historię - 2021
9 Grudnia 2021
Czwartek

Imieniny obchodzą:
Delfina, Joachim,
Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria,
Wielisława, Wiesław
Do końca roku zostało 23 dni.
powered_by.png, 1 kB
BohaterON - włącz historię - 2021
22.11.2021.

BohaterON – włącz historię!

Image Image

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, nasza szkoła wzięła udział w   projekcie „BohaterON – włącz historię!”. Podczas lekcji historii i zajęć z wychowawcą nauczyciele opowiadali o II wojnie światowej, Powstaniu Warszawskim i rozpaczliwej sytuacji warszawiaków. Wykorzystaliśmy materiały oraz scenariusze udostępnione nam przez organizatorów.

    Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy. 77 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności i  wolnej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii. Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? I jaką cenę zapłaciła Warszawa? Na te pytania uczniowie klas 7-8 szukali odpowiedzi w  odcinku programu „Co za historia”.

    Uczniowie klas 4-6 poznali  historię pana Stanisława. Przenieśliśmy się podczas słuchowiska historycznego wraz z nim do wojennej, powstańczej Warszawy. Byliśmy świadkami przyjaźni małego Stasia i łączniczki Jaskółki. Poczuliśmy powstańczy klimat. Dowiedzieliśmy się, kim był i jaką rolę pełnił „roznosiciel nadziei”.

    Na zajęciach z wychowawcą dzieci wykonały piękne kartki, laurki, portrety dla wybranych Powstańców. Napisały też własnoręcznie życzenia i podziękowania. Wszystkie prace zostały pięknie zapakowane i wysłane na adres Fundacji Sensoria. Liczymy na to, że szybko trafią w ręce Powstańców.

    Marzena Kruszyńska

szkolny koordynator projektu

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

 


 

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie