Aktualności arrow Wydarzenia arrow Informacja dla rodziców - 2021
21 Kwietnia 2021
Środa

Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.
powered_by.png, 1 kB


Szanowni Państwo,


w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, w okresie od dnia 12 kwietnia do dnia 18 kwietnia 2021r., nauka uczniów w klasach I-VIII będzie odbywała się w trybie zdalnym. Ograniczone zostało funkcjonowanie oddziału przedszkolnego, w którym zajęcia będą odbywały się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021r. sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz. 561 ze zmianami):

1)    szkoła będzie prowadziła działalność opiekuńczą w świetlicy dla dzieci osób zatrudnionych m.in. w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 uczęszczających do klas I-III oraz do oddziału przedszkolnego. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki świetlicowej, składają wniosek do dyrektora szkoły o objęcie dziecka opieką. Szkoła umożliwi również tym dzieciom naukę w trybie zdalnym na terenie szkoły.

2)    dla uczniów klas I-VIII będą zorganizowane zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

3)    dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zajęcia rewalidacyjne lub socjoterapeutyczne będą zorganizowane w szkole.

4)    dla uczniów klas VIII możliwe jest zorganizowanie na terenie szkoły konsultacji przedmiotów egzaminacyjnych (języka polskiego, matematyki, języka angielskiego) po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby dyrektorowi szkoły.

W przypadku braku sprzętu do nauki zdalnej proszę o kontakt z sekretariatem szkoły.

 


Dyrektor Szkoły
Anna Tybora

 

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie