Aktualności arrow Wydarzenia arrow Program "Lekcje z Temidą" - 2021
21 Kwietnia 2021
Środa

Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.
powered_by.png, 1 kB
Program "Lekcje z Temidą" - 2021
25.03.2021.

Program edukacyjny „Lekcje z Temidą”

Image Image

Uczniowie klas VI, VII i VIII naszej szkoły wzięli w marcu udział w nieodpłatnym programie edukacyjnym pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości „Lekcje z Temidą”. Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowanie postaw proobywatelskich. Ważnym aspektem spotkania było również budowanie w odbiorcach zaufania do organów wymiaru sprawiedliwości oraz uświadamianie uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników, za czym idzie zwiększanie poziomu bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonych przez prawniczkę zajęć online uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, po co powstało prawo, co można robić po studiach prawniczych, czym różnią się poszczególne zawody prawnicze, jakie prawa ma konsument, czym jest stalking i jak reagować na prześladowanie.

Wierzymy, że zajęcia spełniły swoją funkcję i wpłynęły na podniesienie świadomości prawnej i zaufania do wymiaru sprawiedliwości wśród naszych uczniów.

Szkolny koordynator programu: Lilla Poncyliusz – Guranowska

 

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie