Aktualności arrow Wydarzenia arrow Akredytacja Erasmus+ dla naszej szkoły - 2021
21 Kwietnia 2021
Środa

Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.
powered_by.png, 1 kB
Akredytacja Erasmus+ dla naszej szkoły - 2021
23.03.2021.

Akredytacja Erasmus+ dla naszej szkoły

Image 

Z dumą i radością ogłaszamy, że naszej szkole została przyznana Akredytacja w sektorze Edukacja szkolna w odpowiedzi na wniosek złożony w ramach akcji 1. programu Erasmus+., na lata 2021-2027.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, przyznając naszej szkole Akredytację Erasmus+, doceniła złożony przez nas wniosek, podkreślając, że poprawnie omówiono w nim kontekst, przedstawiono możliwości i zasoby organizacji wnioskującej. Projekt, w ocenie organizacji oceniającej, wpisuje się w priorytety sektorowe Komisji Europejskiej, to jest: „Poprawa jakości nauczania i uczenia się w edukacji szkolnej” oraz „Wkład w tworzenie Europejskiego Obszaru Edukacji, i jest zgodny z celami programowymi w zakresie dążenia do podniesienia poziomu i jakości pracy szkoły, podniesienia poziomu wiedzy uczniów i kompetencji zawodowych pracowników szkoły. Wnioskodawca omówił profil kadry, która będzie objęta inicjatywami projektowymi. Cele opisane w Planie Erasmusa odpowiadają potrzebom szkoły wnioskującej (w tym kadry i osób uczących się). Opisano, jak szkoła wypracowała Plan Erasmusa. Potrzeby, cele i działania placówki dotyczą poprawy jakości w różnych obszarach funkcjonowania szkoły.

Uzyskanie Akredytacji Erasmus+ w danym sektorze oznacza uproszczony dostęp do finansowania działań w ramach akcji 1. w tym sektorze przez okres obowiązywania Akredytacji. W praktyce otwiera to przed naszą szkołą nowe możliwości kształcenia kadry w ramach struktur europejskich, a w przyszłości prowadzenia również wymian uczniowskich w ramach działań strukturalnych programu Erasmus+.

Bardzo cieszymy się z nowych możliwości, jakie się przed nami otwierają, i wierzymy, że będą one stanowiły szanse przede wszystkim dla naszych uczniów, pozwalając im poprawić nie tylko znajomość języków obcych, ale także świadomość międzykulturową i europejską.

Koordynator Projektu Erasmus+: Lilla Poncyliusz – Guranowska

 

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie