Aktualności arrow Wydarzenia arrow Podziękowania z Fundacji Archeologicznej Archeo - 2021
21 Kwietnia 2021

Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Podziękowania z Fundacji Archeologicznej Archeo - 2021
18.02.2021.

Podziękowania z Fundacji Archeologicznej Archeo

Dziś wpłynęły do naszej szkoły dyplomy za udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”

W listopadzie podczas lekcji historii uczniowie siedmiu klas odkrywali świat ukrytego pod ziemią dziedzictwa. Poznali pojęcia związane z archeologią, jej rolę jako nowoczesnej nauki oraz aktualne badania, metody i narzędzia stosowane w pracy naukowców.

Pan Tomasz Stolarczyk, prezes fundacji Archeologicznej Archeo, dziękuje naszej szkole za popularyzację dokonań polskiej archeologii.

Myślę, że w przyszłości również będziemy się angażować w ciekawe kampanie i projekty, które przybliżą naszym uczniom wiedzę na temat różnych dziedzin nauki oraz zawody z nimi związane. Pomoże to naszym uczniom świadomie dokonać wyboru ścieżki zawodowej.

Marzena Kruszyńska

nauczycielka historii