Aktualności arrow Wydarzenia arrow Bądźmy Razem na Święta - 2020
22 Stycznia 2021
Piątek

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.
powered_by.png, 1 kB
Bądźmy Razem na Święta - 2020
21.12.2020.

Bądźmy #RazemNaŚwieta

 Image

Tuż przed Świętami  Bożego Narodzenia w grudniu 2020r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 oraz Szkolnego  Wolontariatu nasza szkoła wzięła udział w trzeciej edycji akcji MEN Razem na Święta. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzyludzkich.


W tym szczególnym czasie jakim jest pandemia Covid-19, słowa „Bądźmy razem!” nabierają nieco innego znaczenia. Obostrzenia i zasady reżimu sanitarnego oraz zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii uniemożliwiają nam to.

Uczniowie naszej szkoły wyszli jednak naprzeciw wszelkim trudnościom i postanowili dotrzeć z serdecznym, ciepłym uśmiechem i życzeniami poza zdalną szkołę, wykorzystując możliwości jakie daje dzisiejsza technika i Internet. Adresatem ich działań były osoby starsze, dla których pandemia koronawirusa jest szczególnie niebezpieczna i przygnębiająca.

W dniu 18 grudnia 2020 r. uczniowie klas: 6a, 6b, 6d, 7a, 7d i 8b pod kierunkiem opiekunek SU – pani Martyny Sęk i pani Donaty Pryk – oraz opiekunki Szkolnego Wolontariatu – pani Agnieszki Ciastkowskiej – wspólnymi siłami nagrali życzenia dla Seniorów przebywających w Domu Opieki OSTOYA w Starych Babicach oraz Domach Opieki PAN i Villa Orchidea w Konstancinie – Jeziornie.

Zaangażowanym uczniom należą się szczególne wyrazy uznania – zwłaszcza, że poświęcili swój czas wolny przychodząc do budynku szkoły w godzinach wieczornych.

Mamy nadzieję, że ten drobny gest wywoła uśmiech na twarzach seniorów, jednocześnie dodając im otuchy w tych szczególnie trudnych świątecznych dniach pandemii oraz rozbudzi świadomość, że młode pokolenie pamięta o osobach starszych i pragnie być z nimi razem w te… i kolejne Święta.

Filmik znajduje się pod linkiem:

 https://drive.google.com/file/d/1ep51wrBufLkB-WMcehOBYCx3GctYrnJJ/view?usp=sharing

Zachęcamy do obejrzenia !

Opiekun SU: Martyna Sęk

 


 

 

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie