Aktualności arrow Wydarzenia arrow Klasa 7C - warsztaty w Muzeum - 2020

Klasa 7C - warsztaty w Muzeum - 2020
18.11.2020.

Klasa 7C wirtualnie w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

– warsztaty „Dylematy młodych”

Chociaż pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, nie udało jej się zahamować inicjatyw, które odbywają się w naszej szkole. Wiele klas nadal bierze udział w spotkaniach, warsztatach czy prelekcjach – tylko że przeniosły się one do przestrzeni wirtualnej.

Klasa 7C wraz ze swoją wychowawczynią, Lillą Poncyliusz – Guranowską, 16 listopada udała się w taką wirtualną podróż do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i wzięła udział w bezpłatnych warsztatach „Dylematy młodych”. Uczniowie mieli okazję poznać historię żydowskiego chłopca, Jakoba Franka, i zmierzyć się z dylematami, przed którymi stał u progu wybuchu II wojny światowej.

Była to dla uczniów również okazja, by podzielić się własnymi przemyśleniami i pochylić nad dylematami wieku dojrzewania. Spotkanie było bardzo wartościowe i jesteśmy przekonani, że niejednej osobie pozwoliło spojrzeć na przeżywane obecnie trudności z szerszej perspektywy.

Takie inicjatywy są szczególnie cenne obecnie, gdy wiele instytucji kultury było zmuszonych zamknąć swoje podwoje przed zwiedzającymi.  Tym bardziej wyrażamy wdzięczność organizatorom za możliwość uczestniczenia w warsztatach – i nadzieję na spotkanie w innych, zdrowszych okolicznościach.