Aktualności arrow Wydarzenia arrow Z wierszem na Covida - 2020
10 Maja 2021
Poniedziałek

Imieniny obchodzą:
Antonin, Częstomir,
Izydor, Jan, Symeon,
Wiktoryna
Do końca roku zostało 236 dni.
powered_by.png, 1 kB
Z wierszem na Covida - 2020
17.11.2020.

Z wierszem na Covida

Image

Aby urozmaicić nieco zdalne nauczanie, pani Martyna Sęk – nauczycielka matematyki –– zaproponowała uczniom naszej szkoły nieco bardziej artystyczne niż na co dzień podejście do e-nauki.

Uczniowie klas 4c, 5b, 6a, 7a, 7b oraz 8c, chętnie zaangażowali się w akcję „Z wierszem na Covida”, której efektem są wierszyki i rymowanki o tematyce związanej z epidemią oraz e-lekcjami. Nie brakuje w nich również wątków matematycznych – wszak przecież wśród szkolnych przedmiotów to właśnie  Królowa Nauk dumnie nosi ….KORONĘ !

Często występującym w pracach motywem jest chęć powrotu uczniów do nauki stacjonarnej oraz tęsknota do starej przedcovidowej rzeczywistości. Akcja stanowiła miłą odskocznię od zdalnych lekcji i pozwoliła uczniom wykazać się kreatywnością, humorem i zmysłem artystycznym. Kto wie? Może któryś z wierszy po latach nabierze cennej wartości, jako dzieło znanego polskiego pisarza?

W galerii można obejrzeć kilka wybranych wierszy autorstwa naszych uczniów, natomiast wszystkie prace po powrocie do tradycyjnej pracy szkoły pojawią się na gazetce przy sali numer 14.  

Mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy się na szkolnych korytarzach!

Kliknij, aby przeczytać wiersze!

 

 

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie