Aktualności arrow Wydarzenia arrow Informacja - 2020

Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin,
Zdzisław

Zajęcia profilaktyczne  z zakresu zagrożeń
w Internecie w pruszkowskich szkołach.

W ramach prac Zespołu d/s monitorowania sytuacji w placówkach oświatowych, Straż Miejska w Pruszkowie wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu dotyczącemu zajęć związanych z szeroko rozumianą profilaktyką zagrożeń w Internecie, przygotowała szereg warsztatów dla uczniów pruszkowskich szkół, które będą prowadzone w technologiach on-line np. na godzinach wychowawczych.  Z uwagi na specyfikę zajęć  on-line, a także bardzo duże obciążenie uczniów i nauczycieli związane z  trybem nauczania zdalnego, struktura warsztatów została skonstruowana w taki sposób, aby  każdy z zaproponowanych tematów lub modułów, mógł być realizowany niezależnie od innych. Tematykę  wybranych szkoleń i termin ich realizacji ustali dyrektor szkoły w porozumieniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Tematyka szkoleń:
„Odpowiedzialność nieletnich za popełnianie czynów niezgodnych z prawem"
„Cyberprzemoc"
„Akademia Bezpiecznego Człowieka"