Aktualności arrow Wydarzenia arrow Ślubowanie klas pierwszych - 2020

Ślubowanie klas pierwszych - 2020
09.11.2020.

Ślubowanie klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

29 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych.

Wzięli w niej udział pani Anna Tybora dyrektor szkoły, pani Monika Magdziak wicedyrektor, uczniowie klasy I a z wychowawczynią panią Agatą Olędzką, klasy I b z wychowawczynią panią Joanną Jakubiak – Karolak, klasy I c z wychowawczynią panią Kingą Besińską i klasy I d z wychowawczynią panią Martą Weremko – Wardzińską. Opiekę nad Sztandarem Szkoły sprawowały pani Maria Cichosz i pani Małgorzata Sobierajska. Uroczystość prowadziła pani Monika Pasikowska.

Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne.

Po części artystycznej przed Sztandarem Szkoły pierwszoklasiści ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pani Anna Tybora pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie i życzyła uczniom sukcesów w nauce.

Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas I- III, deklarując chęć pomocy w szkole młodszym kolegom.

Wychowawcy klas pierwszych wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy i medale, a pan fotograf zrobił zdjęcia.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.