Aktualności arrow Wydarzenia arrow Relacja z Orszaku Trzech Króli - 2020
8 Sierpnia 2020
Sobota

Imieniny obchodzą:
Cyprian, Cyriak,
Cyryl, Emil,
Emilian, Emiliusz,
Niezamysł, Olech,
Sylwiusz
Do końca roku zostało 146 dni.
powered_by.png, 1 kB
Relacja z Orszaku Trzech Króli - 2020
13.01.2020.

Relacja z Orszaku Trzech Króli  

6 stycznia 2020r.

Image 

    „Cuda cuda ogłaszają!" to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Nasza szkoła była bardzo licznie reprezentowana podczas tych niesamowitych jasełek ulicznych w Pruszkowie. Tworzyliśmy świtę niebieskiego orszaku króla Baltazara. Okrzykiem naszego orszaku było: „Bóg się rodzi! – Moc truchleje!” Idąc śpiewaliśmy kolędy, oglądaliśmy scenki bożonarodzeniowe, wspieraliśmy aniołów w walce ze złem, spotkaliśmy groźnych diabłów i króla Heroda szukającego małego Jezusa, odwiedziliśmy świętą Rodzinę w stajence i cieszyliśmy się przygotowana niespodzianką. Ataki ojców przebranych za diabły zostały skutecznie odparte przez dzieci wspierane przez ojców ze straży ojcowskiej. Nasza grupa wolontariatu wspaniale wspierała organizatorów roznosząc uczestnikom korony, śpiewniczki i naklejki.

    To wspólne, rodzinne i radosne kolędowanie było podtrzymaniem świątecznej tradycji. Będziemy czekać na przyszłoroczny Orszak Trzech Króli!

Źródło zdjęć: pani Monika Zarzycka, pani Joanna Jakubiak-Karolak, Fb Orszak Trzech Króli w Pruszkowie

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia

 

 

 

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie