Aktualności arrow Wydarzenia arrow Dzień Zdrowego Śniadania - 2019
26 Maja 2020
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.
powered_by.png, 1 kB
Dzień Zdrowego Śniadania - 2019
26.11.2019.

Dzień Zdrowego Śniadania

Image 

W listopadzie w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych akcji i wydarzeń.

8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

Pierwsze pożywne śniadanie jest szczególnie istotne dla osób uczących się, zwłaszcza dzieci. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Poranny posiłek zmniejsza również u nich ryzyko nadwagi i otyłości. Wszyscy uczniowie klas 1-3 tego dnia wspólnie z wychowawcami zjedli zdrowe śniadanie, które dało im zastrzyk energii na cały dzień.


Ewa Duszczyk, Marta Weremko-Wardzińska

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

 

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie