Aktualności arrow Wydarzenia arrow Europejski Tydzień Sportu - 2019
26 Maja 2020
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.
powered_by.png, 1 kB
Europejski Tydzień Sportu - 2019
07.10.2019.

Europejski Tydzień Sportu (ETS) 23 - 30 września 2019

Image

    Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. W tym roku w ramach akcji „Trzymaj formę” po raz pierwszy przyłączyliśmy się do obchodów. Piąta edycja ogólnoeuropejskiej kampanii realizowana pod hasłem #BeActive ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

    W ramach tej akcji w naszej szkole codziennie przez cały tydzień odbywały się zadania promujące uprawianie sportu.

    W poniedziałek szkoła mieniła się barwami różnych klubów sportowych. Uczniowie mieli na sobie koszulki ulubionych drużyn lub sportowca. Nasi wychowankowie mieli okazję przekonać się, kibicem jakiego klubu sportowego jest kolega czy koleżanka, jak również ważne było kształtowanie postaw tolerancji dla kolegi w innych barwach.

    Wtorek był dniem oglądania zdjęć uczniów ze znanymi postaciami sportowymi. Środa, czwartek i piątek to dni, kiedy uczniowie mieli możliwość spędzenia  przerw w sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli. Strzelano wtedy karne nauczycielom wf, wykonywano rzuty osobiste do kosza, pokonywano obwód ćwiczebny. Dodatkowa aktywność premiowana była plusem z tego przedmiotu!

    W przyszłym roku szkolnym również przystąpimy do tej akcji!

 

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie