Aktualności arrow Wydarzenia arrow Europejski Tydzień Sportu - 2019
23 Października 2019
Środa

Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 2 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 52003779 osób

powered_by.png, 1 kB
Europejski Tydzień Sportu - 2019
07.10.2019.

Europejski Tydzień Sportu (ETS) 23 - 30 września 2019

Image

    Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. W tym roku w ramach akcji „Trzymaj formę” po raz pierwszy przyłączyliśmy się do obchodów. Piąta edycja ogólnoeuropejskiej kampanii realizowana pod hasłem #BeActive ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

    W ramach tej akcji w naszej szkole codziennie przez cały tydzień odbywały się zadania promujące uprawianie sportu.

    W poniedziałek szkoła mieniła się barwami różnych klubów sportowych. Uczniowie mieli na sobie koszulki ulubionych drużyn lub sportowca. Nasi wychowankowie mieli okazję przekonać się, kibicem jakiego klubu sportowego jest kolega czy koleżanka, jak również ważne było kształtowanie postaw tolerancji dla kolegi w innych barwach.

    Wtorek był dniem oglądania zdjęć uczniów ze znanymi postaciami sportowymi. Środa, czwartek i piątek to dni, kiedy uczniowie mieli możliwość spędzenia  przerw w sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli. Strzelano wtedy karne nauczycielom wf, wykonywano rzuty osobiste do kosza, pokonywano obwód ćwiczebny. Dodatkowa aktywność premiowana była plusem z tego przedmiotu!

    W przyszłym roku szkolnym również przystąpimy do tej akcji!

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie