Aktualności arrow Wydarzenia arrow Sprzątanie świata - 2019

Więcemił, Wilhelmina
Sprzątanie świata - 2019

Sprzątanie świata

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie świata – Polska pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”.

Głównym celem tegorocznej edycji jest podejmowanie działań, dzięki którym dzieci nauczą się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będą stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

W akcję zostali zaangażowani przede wszystkim uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły. Oprócz pogadanek uświadamiających młodzieży jak ważne jest wspólne dbanie o środowisko i jak dalekie konsekwencje mogą wynikać z nieodpowiedzialności i nieświadomości ekologicznej ludzi, w dniu 20 września 2019 roku uczniowie wraz z opiekunami wyszli również poza teren szkoły. Sprzątaliśmy  teren Pruszkowa rozciągający się wzdłuż ulicy Lipowej oraz Park Potulickich.

Towarzyszył nam entuzjazm i pełne zaangażowanie. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do polepszenia stanu naszego najbliższego otoczenia.