Aktualności arrow Wydarzenia arrow Nasze piękne Mazowsze - 2019

Więcemił, Wilhelmina
Nasze piękne Mazowsze - 2019

Nasze piękne Mazowsze

W minionym tygodniu, we wtorek i w czwartek, klasy piąte udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego „Cuda i wianki” w mazowieckiej wsi Kiciny.

Podczas prowadzonych tam zajęć uczniowie mieli okazję do obcowania ze zwierzętami takimi jak króliki, psy, koty, kury, gęsi, konie, kucyki a nawet alpaki, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Była też koza, która myślała, że również jest alpaką. Uczniowie mogli poćwiczyć także dojenie krowy.

Dzieci wzięły udział w leśnej grze terenowej, gdzie nie zabrakło dreszczyku emocji. Po powrocie z lasu własnoręcznie przygotowały pyszne placki ziemniaczane, zrobiły masło czosnkowe. Następnie ze smakiem zjadły posiłek.

Na zakończenie uczniowie miło spędzili czas przy ognisku jedząc kiełbaski i pieczone ziemniaki oraz osłodzili szare uczniowskie życie dużymi porcjami waty cukrowej. Z wycieczki dzieci przywiozły przepiękne magnesy w kształcie kotka, które samodzielnie ozdobiły metodą decoupage.