Aktualności arrow Wydarzenia arrow Nasze piękne Mazowsze - 2019
26 Maja 2020
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.
powered_by.png, 1 kB
Nasze piękne Mazowsze - 2019

Nasze piękne Mazowsze

Image 

    W minionym tygodniu, we wtorek i w czwartek, klasy piąte udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego „Cuda i wianki” w mazowieckiej wsi Kiciny.

    Podczas prowadzonych tam zajęć uczniowie mieli okazję do obcowania ze zwierzętami takimi jak króliki, psy, koty, kury, gęsi, konie, kucyki a nawet alpaki, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Była też koza, która myślała, że również jest alpaką. Uczniowie mogli poćwiczyć także dojenie krowy.

    Dzieci wzięły udział w leśnej grze terenowej, gdzie nie zabrakło dreszczyku emocji. Po powrocie z lasu własnoręcznie przygotowały pyszne placki ziemniaczane, zrobiły masło czosnkowe. Następnie ze smakiem zjadły posiłek.

    Na zakończenie uczniowie miło spędzili czas przy ognisku jedząc kiełbaski i pieczone ziemniaki oraz osłodzili szare uczniowskie życie dużymi porcjami waty cukrowej. Z wycieczki dzieci przywiozły przepiękne magnesy w kształcie kotka, które samodzielnie ozdobiły metodą decoupage.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

 

 

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie