Aktualności arrow Wydarzenia arrow Nasze piękne Mazowsze - 2019
23 Października 2019
Środa

Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIEILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 52002799 osób

powered_by.png, 1 kB
Nasze piękne Mazowsze - 2019

Nasze piękne Mazowsze

Image 

    W minionym tygodniu, we wtorek i w czwartek, klasy piąte udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego „Cuda i wianki” w mazowieckiej wsi Kiciny.

    Podczas prowadzonych tam zajęć uczniowie mieli okazję do obcowania ze zwierzętami takimi jak króliki, psy, koty, kury, gęsi, konie, kucyki a nawet alpaki, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Była też koza, która myślała, że również jest alpaką. Uczniowie mogli poćwiczyć także dojenie krowy.

    Dzieci wzięły udział w leśnej grze terenowej, gdzie nie zabrakło dreszczyku emocji. Po powrocie z lasu własnoręcznie przygotowały pyszne placki ziemniaczane, zrobiły masło czosnkowe. Następnie ze smakiem zjadły posiłek.

    Na zakończenie uczniowie miło spędzili czas przy ognisku jedząc kiełbaski i pieczone ziemniaki oraz osłodzili szare uczniowskie życie dużymi porcjami waty cukrowej. Z wycieczki dzieci przywiozły przepiękne magnesy w kształcie kotka, które samodzielnie ozdobiły metodą decoupage.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie