Aktualności arrow Wydarzenia arrow Klasa 2a i 2c w Muzeum Papiernictwa - 2019
26 Maja 2020
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.
powered_by.png, 1 kB
Klasa 2a i 2c w Muzeum Papiernictwa - 2019
05.06.2019.

Klasa II a i II c w Muzeum Papiernictwa

Image 

 W poniedziałek 03.06.2019r. klasy II a i II c pojechały na wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornej. Podczas lekcji przewodnik przedstawił nam historię papieru. Dowiedzieliśmy się, skąd się wywodzi papier, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru, a na koniec oglądaliśmy makietę zakładu papiernictwa. Najciekawszym momentem dla wszystkich uczestników wycieczki były zajęcia praktyczne, czyli własnoręczne czerpanie papieru. Każdy uczeń czerpał po dwa arkusze papieru: jeden z wytłoczoną syrenką warszawską, drugi z zatopionymi płatkami kwiatków.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

 

 

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie