Aktualności arrow Wydarzenia arrow Dzień Bezpiecznego Internetu - 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu - 2019
13.03.2019.

Dzień Bezpiecznego Internetu – 2019

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Tym razem odbył się on 7 marca.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Celem tego święta jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online.

W tym roku nasza szkoła włączyła się w tę inicjatywę poprzez przygotowanie tematycznych gazetek ściennych w klasach. Nauczyciele zajęć komputerowych i informatyki wraz z wychowawcami przeprowadzili zajęcia na temat cyberzagrożeń.

W Dniu Bezpiecznego Internetu uczniowie klas starszych i młodszych obejrzeli też przygotowany przez uczniów klasy 5C z wychowawczynią, Lilą Poncyliusz – Guranowską, apel na temat zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z zasobów globalnej Sieci. Podczas inscenizacji uczniowie przypomnieli sobie o niebezpieczeństwie związanym ze zjawiskiem „hejtu” w Internecie oraz o konieczności stałego aktualizowania zabezpieczeń antywirusowych.

Interesującym uzupełnieniem apelu był przygotowany przez uczniów klasy 7B filmik na temat przeciwdziałania hejtowi stanowiący część realizowanego przez uczniów tej klasy projektu „Safe Online, Safe in Life”.

Chętni spośród uczestników koła dziennikarskiego przygotowali filmowy reportaż z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, który został wysłany do organizatorów tego święta w ramach konkursu dla uczniów.

Dzień Bezpiecznego Internetu na stałe wpisał się w kalendarz działań podejmowanych w ramach dbałości o bezpieczeństwo w naszej szkole. Wierzymy, że przekazane podczas niego treści zaprocentują wzrostem świadomości naszych uczniów w zakresie cyberbezpieczeństwa i rozwagi w korzystaniu z dobrodziejstw nowoczesnej technologii.