Aktualności arrow Wydarzenia arrow Dzień Bezpiecznego Internetu - 2019
26 Maja 2019
Niedziela

Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 4 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 48698696 osób

powered_by.png, 1 kB
Dzień Bezpiecznego Internetu - 2019
13.03.2019.

Dzień Bezpiecznego Internetu – 2019

Image 

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Tym razem odbył się on 7 marca.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Celem tego święta jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online.

W tym roku nasza szkoła włączyła się w tę inicjatywę poprzez przygotowanie tematycznych gazetek ściennych w klasach. Nauczyciele zajęć komputerowych i informatyki wraz z wychowawcami przeprowadzili zajęcia na temat cyberzagrożeń.

W Dniu Bezpiecznego Internetu uczniowie klas starszych i młodszych obejrzeli też przygotowany przez uczniów klasy 5C z wychowawczynią, Lilą Poncyliusz – Guranowską, apel na temat zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z zasobów globalnej Sieci. Podczas inscenizacji uczniowie przypomnieli sobie o niebezpieczeństwie związanym ze zjawiskiem „hejtu” w Internecie oraz o konieczności stałego aktualizowania zabezpieczeń antywirusowych.

Interesującym uzupełnieniem apelu był przygotowany przez uczniów klasy 7B filmik na temat przeciwdziałania hejtowi stanowiący część realizowanego przez uczniów tej klasy projektu „Safe Online, Safe in Life”.

Chętni spośród uczestników koła dziennikarskiego przygotowali filmowy reportaż z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, który został wysłany do organizatorów tego święta w ramach konkursu dla uczniów.

Dzień Bezpiecznego Internetu na stałe wpisał się w kalendarz działań podejmowanych w ramach dbałości o bezpieczeństwo w naszej szkole. Wierzymy, że przekazane podczas niego treści zaprocentują wzrostem świadomości naszych uczniów w zakresie cyberbezpieczeństwa i rozwagi w korzystaniu z dobrodziejstw nowoczesnej technologii.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie