Aktualności arrow Wydarzenia arrow Jubileusz naszej szkoły - 2019
20 Sierpnia 2019
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin,
Samuel, Samuela,
Sieciech,
Szwieciech,
Świeciech, Sobiesław
Do końca roku zostało 134 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIEILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 50344756 osób

powered_by.png, 1 kB
Jubileusz naszej szkoły - 2019

Jubileusz naszej szkoły

Image

Po latach już dorośli ludzie

przed każdym rocznicowym świętem

mówić będziemy o szkolnym trudzie

z prawdziwym, wielkim sentymentem. (Andrzej Kurc, fragment Hymnu szkoły)


    To już 80 lat! Taki wiek osiągnęła nasza szkoła. Ten piękny jubileusz należało odpowiednio uczcić. Świętowaliśmy 17 i 18 stycznia 2019 r.

    Uroczystą akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pani Anna Tybora – Dyrektor szkoły przypomniała historię „Szóstki”, podsumowała też jej osiągnięcia. Przemówienia wygłosili również zaproszeni goście. Często nawiązywali do słów hymnu szkoły.

    Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie zmiany, jakie zaszły w szkole podczas oglądania prezentacji. Następnie mogliśmy podziwiać młodych aktorów w ciekawym przedstawieniu. Cofnęliśmy się do czasów hrabiego Antoniego Potulickiego. Chętnie oklaskiwaliśmy też młodszych uczniów, którzy zaprezentowali dwa energetyczne tańce oraz chór szkolny. Piosenki wykonane przez uczniów wpłynęły na wyjątkową atmosferę uroczystości. Układ gimnastyczny starszych dziewcząt również wzbudził duże emocje i był nagrodzony oklaskami.

    W jednej z sal lekcyjnych można było obejrzeć kroniki szkolne – te sprzed lat, jak i współczesne. Absolwenci naszej szkoły z ogromnym wzruszeniem szukali na zdjęciach siebie i swoich kolegów.  Chętne osoby mogły wpisać kilka słów dla szkoły i społeczności szkolnej w księdze pamiątkowej.

    To był piękny jubileusz. Kolejne takie święto za pięć lat.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

Kliknij, aby obejrzeć prezentację o historii szkoły:

 

 

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie