Aktualności arrow Wydarzenia arrow Orszak Trzech Króli - 2019
20 Sierpnia 2019
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin,
Samuel, Samuela,
Sieciech,
Szwieciech,
Świeciech, Sobiesław
Do końca roku zostało 134 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 2 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 50344304 osób

powered_by.png, 1 kB
Orszak Trzech Króli - 2019

Udział dzieci z naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli

Image 

W dniu 6 stycznia 2019 r., po raz trzeci, przeszedł ulicami Pruszkowa  Orszak Trzech Króli. Przywraca on starą polską tradycję jasełek ulicznych, radosnych, wielobarwnych pochodów, rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników, głoszących na ulicach i placach Radosną Nowinę o narodzeniu Jezusa. Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” Trzej Mędrcy wędrowali do stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus, a wraz z nimi w drogę udały się dzieci, dorośli i całe rodziny. Każdy mógł znaleźć rolę dla siebie (pastuszkowie, aniołki, rycerze). Wszyscy uczestnicy Orszaku otrzymali też koronę. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 szły w Orszaku niebieskim, za królem Baltazarem. Uczestnicząc w tych największych jasełkach ulicznych śpiewaliśmy piękne kolędy, obserwowaliśmy wydarzenia na kilku scenach (walka dobra ze złem, dwór Heroda, brama niebios), cieszyliśmy się radością Bożego Narodzenia, a na koniec uczestniczyliśmy w smacznym poczęstunku. Niektórzy uczniowie jako wolontariusze pomagali w obsłudze Orszaku, aby to wspólne świętowanie było dla wszystkich radosne.

                                                                                                      s. Dorota Jaworska

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie