Aktualności arrow Wydarzenia arrow Orszak Trzech Króli - 2019

Odwiedza nas 2 gości

Orszak Trzech Króli - 2019

Udział dzieci z naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2019 r., po raz trzeci, przeszedł ulicami Pruszkowa  Orszak Trzech Króli. Przywraca on starą polską tradycję jasełek ulicznych, radosnych, wielobarwnych pochodów, rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników, głoszących na ulicach i placach Radosną Nowinę o narodzeniu Jezusa. Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” Trzej Mędrcy wędrowali do stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus, a wraz z nimi w drogę udały się dzieci, dorośli i całe rodziny. Każdy mógł znaleźć rolę dla siebie (pastuszkowie, aniołki, rycerze). Wszyscy uczestnicy Orszaku otrzymali też koronę. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 szły w Orszaku niebieskim, za królem Baltazarem. Uczestnicząc w tych największych jasełkach ulicznych śpiewaliśmy piękne kolędy, obserwowaliśmy wydarzenia na kilku scenach (walka dobra ze złem, dwór Heroda, brama niebios), cieszyliśmy się radością Bożego Narodzenia, a na koniec uczestniczyliśmy w smacznym poczęstunku. Niektórzy uczniowie jako wolontariusze pomagali w obsłudze Orszaku, aby to wspólne świętowanie było dla wszystkich radosne.

s. Dorota Jaworska