Aktualności arrow Wydarzenia arrow Listopadowe wydarzenia samorządu uczniowskiego klas 1-3
14 Grudnia 2018

Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor,
Spirydion
Uczniowie klas VIII
Konkursy przedmiotowe
Od grosika do złotówki

Odwiedza nas 1 gość

Listopadowe wydarzenia samorządu uczniowskiego klas 1-3

Listopadowe wydarzenia Samorządu uczniowskiego klas 1-3

W listopadzie w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych akcji i wydarzeń.

8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.
Pierwsze pożywne śniadanie jest szczególnie istotne dla osób uczących się, zwłaszcza dzieci. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Poranny posiłek zmniejsza również u nich ryzyko nadwagi i otyłości. Wszyscy uczniowie klas 1-3 tego dnia wspólnie z wychowawcami zjedli zdrowe śniadanie, które dało im zastrzyk energii na cały dzień.

Podsumowanie akcji charytatywnej dla Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie.
W listopadzie dary zebrane przez uczniów klas 1-3 i 4-8 zostały przekazane Fundacji Hospicjum Onkologicznemu św. Krzysztofa w Warszawie. Za okazane serce i chęć niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym bardzo serdecznie dziękujemy. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że w naszej szkole jest tylu uczniów wrażliwych na potrzeby innych. Dla uczniów biorących udział w akcji zostaną przygotowane dyplomy pamiątkowe.

Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear (miś). Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Barnaba), a może to być Miś zupełnie bez imienia. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. Nasi uczniowie również mogli spędzić ten dzień ze swoim ulubionym pluszowymi misiem. Dzieci mogły na przerwach bawić się swoimi pluszowymi misiami z rówieśnikami. Niektóre pluszowe misie mogły razem ze swoimi właścicielami wziąć udział w zawodach sportowych na lekcji wychowania fizycznego.
Ewa Duszczyk, Marta Weremko-Wardzińska
Materiał dotyczący pluszowego misia zaczerpnięto z następującego źródła: (www.miastodzieci.pl/czytelnia)