Aktualności arrow Wydarzenia arrow Listopadowe wydarzenia samorządu uczniowskiego klas 1-3 - 2018
26 Maja 2019
Niedziela

Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 2 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 48698909 osób

powered_by.png, 1 kB
Listopadowe wydarzenia samorządu uczniowskiego klas 1-3 - 2018

Listopadowe wydarzenia Samorządu uczniowskiego klas 1-3

Image 

W listopadzie w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych akcji i wydarzeń.

8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.
Pierwsze pożywne śniadanie jest szczególnie istotne dla osób uczących się, zwłaszcza dzieci. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Poranny posiłek zmniejsza również u nich ryzyko nadwagi i otyłości. Wszyscy uczniowie klas 1-3 tego dnia wspólnie z wychowawcami zjedli zdrowe śniadanie, które dało im zastrzyk energii na cały dzień.

 

Podsumowanie akcji charytatywnej dla Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie.
W listopadzie dary zebrane przez uczniów klas 1-3 i 4-8 zostały przekazane Fundacji Hospicjum Onkologicznemu św. Krzysztofa w Warszawie. Za okazane serce i chęć niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym bardzo serdecznie dziękujemy. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że w naszej szkole jest tylu uczniów wrażliwych na potrzeby innych. Dla uczniów biorących udział w akcji zostaną przygotowane dyplomy pamiątkowe. 

Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear (miś). Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Barnaba), a może to być Miś zupełnie bez imienia. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. Nasi uczniowie również mogli spędzić ten dzień ze swoim ulubionym pluszowymi misiem. Dzieci mogły na przerwach bawić się swoimi pluszowymi misiami z rówieśnikami. Niektóre pluszowe misie mogły razem ze swoimi właścicielami wziąć udział w zawodach sportowych na lekcji wychowania fizycznego.
Ewa Duszczyk, Marta Weremko-Wardzińska
Materiał dotyczący pluszowego misia zaczerpnięto z następującego źródła: (www.miastodzieci.pl/czytelnia)

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 


 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie