Aktualności arrow Wydarzenia arrow Udział naszej szkoły w XXII Festiwalu Nauki
25 Czerwca 2019
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm
Do końca roku zostało 190 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 2 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 49299554 osób

powered_by.png, 1 kB
Udział naszej szkoły w XXII Festiwalu Nauki

Podsumowanie, relacja i sprawozdanie z uczestnictwa naszej szkoły

w XXII Festiwalu Nauki w Warszawie

Image

    Już po raz 22. nasza szkoła uczestniczyła w lekcjach Festiwalu Nauki w Warszawie. W tym roku mieliśmy przyznanych (wylosowanych) 10 lekcji. Tym razem pojechały tylko klasy II etapu nauczania, tj. klasy 4-8. Tak wyglądał harmonogram naszych wyjazdów i krótki opis tego, co się działo:

1.    W poniedziałek 24.09.18 r. na lekcje festiwalowe pojechały dwie klasy:

I.    Klasa 6B pod opieką wychowawcy pani Moniki Chodziuk do Instytutu Socjologii UW na zajęcia „Dzieci z różnych kultur w polskich szkołach, czyli o tolerancji słów kilka”. Zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie z dużym pożytkiem dla uczniów klasy.

II.    Klasa 6E pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Kwiecień do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym na zajęcia w plenerze „Grzyby nadziemne i podziemne”. Jak zawsze w tym Instytucie świetnie poprowadzona lekcja obejmowała materiał z podstawy programowej przyrody w klasie szóstej.

2.    We wtorek 25.09.18 r. na lekcje festiwalowe pojechały trzy klasy:

I.    Klasa 8A pod opieką wychowawcy pani Marii Stankiewicz-Władimirow oraz pedagoga szkolnego pani Joanny Kaczmarek na Wydział Prawa i Administracji UW na warsztaty z komunikowania się „Ręka, noga, mózg na ścianie – czyli jak się komunikuję i co z tego wynika”. Spotkanie miało charakter twórczego spektaklu teatralnego improwizowanego i odgrywanego wspólnie i zgodnie (z wielkim zaangażowaniem!) przez wszystkich obecnych uczniów klasy. Zajęcia trwały 3 godziny – było główkowanie – czyli twórcze myślenie, dużo ruchu, komunikacja werbalna i pozawerbalna, mnóstwo śmiechu i uśmiechów, wzajemna akceptacja i życzliwość, zgranie, współpraca i solidarność klasowa.

II.    Klasa 7B pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Proczek na Wydział Geologii UW na lekcję o pożytecznej roli bagien „Po co nam to bagno?”.

III.    Klasa 5D pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Mróz do Muzeum Warszawy na zajęcia „Wielka Warszawa”. Zajęcia podobały się ogromnie zarówno uczniom jak i wychowawcy. Dzieci aktywnie poznawały Warszawę współczesną i jej historię.

3.    W środę 26.09.18 r. na lekcję festiwalową pojechała jedna klasa:

I.    Klasa 4B pod opieką wychowawcy pani Donaty Pryk do Muzeum Geologicznego na zajęcia „Bezkręgowce dawnych mórz”. Zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie, uczniowie samodzielnie wykonywali różne prace i zdobywali wiadomości oraz umiejętności poprzez zabawę.

4.    W czwartek 27.09.18 r. na lekcje festiwalowe pojechały trzy klasy:

I.    Klasa 4c pod opieką wychowawcy pani Marzeny Kruszyńskiej do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym na zajęcia „Sztuka kamuflażu”. Znakomicie poprowadzona lekcja wprowadziła uczniów w zagadnienia omawiane w klasie czwartej na lekcjach przyrody.

II.    Klasa 4A pod opieką pani Martyny Sęk do Muzeum i Instytutu Zoologii PAN na zajęcia „Tajemniczy świat motyli”. Bardzo ciekawa lekcja, uczniowie samodzielnie wykonywali modele motyli, poznawali ich kolekcje i zapoznawali się z budową owadów.

III.    Klasa 6D pod opieką wychowawcy pani Anny Orlicz do Muzeum Warszawy na zajęcia „Żywioł ognia w Warszawie”. Bardzo żywo poprowadzone zajęcia, niezmiernie ciekawe dla uczniów pozwalały im poznać funkcjonowanie aglomeracji miejskiej –  Warszawę w sytuacji zagrożenia.

5.    W piątek 28.09.18 r. na lekcje festiwalowe pojechała jedna klasa:

I.    Klasa 7A pod opieką wychowawcy p. Barbary Wardzińskiej do Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów UW na lekcję „Czy tablica Mendelejewa jest skończona?”

Reasumując: na lekcje festiwalowe pojechało dziesięć klas: trzy klasy czwarte, jedna klasa piąta, trzy klasy szóste, dwie klasy siódme i jedna klasa ósma. Uczniowie mieli okazję poznać pracę ludzi nauki w laboratoriach, instytutach badawczych, muzeach i na wydziałach uczelni wyższych, a także na własnej skórze doświadczyć jak pasjonującą przygodą są badania naukowe, jak zajmująca jest nauka.

Maria Stankiewicz-Władimirow

szkolny koordynator zajęć

w ramach Festiwalu Nauki


 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie