Aktualności arrow Od grosika do złotówki
29 Marca 2020
Niedziela

Imieniny obchodzą:
Cyryl, Czcirad,
Eustachy,
Eustachiusz, Ostap,
Wiktoryn
Do końca roku zostało 278 dni.
powered_by.png, 1 kB


„Od grosika do złotówki”


Image

Projekt z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa dla uczniów
klas II i III szkół podstawowych. Od grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 6
w Pruszkowie realizowany jest projekt „Od grosika do złotówki”. Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Finansów. Partnerem jest Union Investment TFI.
Realizacja projektu trwa 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie podróżując po planetach z Grosikiem, poznają podstawy edukacji finansowej. Zdobywają wiedzę, kształtują umiejętności i nabywają doświadczenia potrzebne im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami. Dokumentują realizację poszczególnych zadań i swoich osiągnięć w „Dzienniku podróży”. Zawarte ćwiczenia i zabawy rozwijają wyobraźnię, koncentrację, zachęcają uczniów do poszukiwań, sprawiają, że nauka staje się zabawą.
Więcej informacji o projekcie zawarte jest na stronie www.junior.org.pl
 

 

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie