Aktualności arrow Od grosika do złotówki
14 Grudnia 2018
Piątek

Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor,
Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 2 gości

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 46968685 osób

powered_by.png, 1 kB


„Od grosika do złotówki”


Image

Projekt z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa dla uczniów
klas II i III szkół podstawowych. Od grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 6
w Pruszkowie realizowany jest projekt „Od grosika do złotówki”. Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Finansów. Partnerem jest Union Investment TFI.
Realizacja projektu trwa 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie podróżując po planetach z Grosikiem, poznają podstawy edukacji finansowej. Zdobywają wiedzę, kształtują umiejętności i nabywają doświadczenia potrzebne im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami. Dokumentują realizację poszczególnych zadań i swoich osiągnięć w „Dzienniku podróży”. Zawarte ćwiczenia i zabawy rozwijają wyobraźnię, koncentrację, zachęcają uczniów do poszukiwań, sprawiają, że nauka staje się zabawą.
Więcej informacji o projekcie zawarte jest na stronie www.junior.org.pl
 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie