Aktualności arrow Wydarzenia arrow Ogólnopolski Konkurs Historyczny - etap rejonowy
16 Lipca 2018

Andrzej, Benedykt,
Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy,
Eustachiusz, Faust,
Maria Magdalena,
Marika, Ostap, Ruta,
Stefan

Ogólnopolski Konkurs Historyczny – etap rejonowy

W środę  10 stycznia 2018r. o godzinie 11.00 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w etapie rejonowym XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Organizatorem i Ogólnopolskim Koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Uczniowie pisali konkurs w Sali Kinowej Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Dzieci miały za zadanie rozwiązać test dotyczący historii Polski i historii powszechnej w latach 1887 – 1918, czyli od powstania Ligi Polskiej do odzyskania przez Polskę niepodległości.

W etapie rejonowym wzięło udział czterech uczniów. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 kwietnia 2018r. zakwalifikowało się dwóch: Jan Jarosz z klasy VI a i Mateusz Stępień z VII b.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w województwie!