Aktualności arrow Wydarzenia arrow Orszak Trzech Króli - 2018
14 Grudnia 2018
Piątek

Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor,
Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.
MENU GŁÓWNE
Aktualności
Wydarzenia
Historia Szkoły
Nasz Patron
Poczet Sztandarowy
Dokumenty
RODO
Rekrutacja
Uczniowie klas VIII
Organizacja Roku
Zajęcia Pozalekcyjne
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Pracownicy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Dziecko niepełnosprawne
Podręczniki
Programy nauczania
PSO
Sprawdzian klas III
Sprawdzian klas VI
Nasze Osiągnięcia
Sport w Naszej Szkole
Świetlica
Oddziały Przedszkolne
Biblioteka
Obiady
Galeria
Wideoteka
Kontakt
Katalog Stron
Od grosika do złotówki
     
    
BIP
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
ePUAP
Projekty Unijne
AKTUALNIE

Odwiedza nas 1 gość

ILOŚĆ ODWIEDZIN

Do tej pory naszą stronę odwiedziło 46968915 osób

powered_by.png, 1 kB

Orszak Trzech Króli

Image 

    W dniu 6 stycznia 2018 r.  uczniowie naszej szkoły, pod  opieką Straży Ojcowskiej i w towarzystwie swoich mam, rodzeństwa a także innych członków rodzin ponownie uczestniczyli w Pruszkowskim Orszaku Trzech Króli.
    Na czele orszaku stanęli przedstawiciele władz miasta oraz proboszcz parafii św. Kazimierza ks. Marian Mikołajczak wraz z księżmi.
    Orszak, podobnie jak w ubiegłym roku, przeszedł od Parku Potulickich ulicami Lipową, Mikołaja Kopernika, Niecałą do Parku Tadeusza Kościuszki.
    Przewodzili konno Trzej Królowie konno przewodzili świtom dam dworu i rycerzy. Po uformowaniu uczestników w Parku Potulickich wszyscy wysłuchaliśmy ogłoszenia o spisie ludności wydanym Edyktem Cezara Augusta.
Zanim rozpoczął się pochód, diabły zaatakowały orszak. Dzieci wiedziały, jak odeprzeć ich atak, uzbrojone w piłki zadały diabłom silne ciosy. Po wygranej bitwie „piłkowi” pozbierali amunicję, by uzbroić dzieci przed kolejnym atakiem. Z nasze szkoły najwięcej piłek zebrał Krzysztof z klasy V.
    Złe duchy wznowiły swoje sztuczki, aby „zgubić dusze ludzi”, ale także nie  zdołały osiągnąć celu. Dzieci walczyły piłkami i okrzykami zwycięstwa ze złem, aby nie miało do nich przystępu. Później dobre anioły dołączyły do walki ze złem. Dobro także teraz zwyciężyło.
    Całej wyprawie do stajenki towarzyszył śpiew chóru z udziałem publiczności. Kolędy były pięknie dobrane i uczestnicy dali w nich wyraz swojej wiary. Przemarszowi towarzyszyła piękna, niemal wiosenna, pogoda. Słońce ogrzewało serca i szło się naprawdę przyjemnie.
    W Parku Tadeusza Kościuszki, przed Pałacykiem Sokoła była brama do nieba, a po jej przekroczeniu – stajenka. Pasterze tradycyjnie pokłonili się, a Trzej Królowie złożyli dary Jezusowi i Świętej Rodzinie.
Tam na uczestników marszu czekał gorący poczęstunek.
    Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Orszaku i oddać pokłon narodzonemu Jezusowi – Panu naszego życia.
    Podziękowania kieruję do Ojców i wszystkich rodzin, które wzięły udział w tym dorocznym święcie – szkolny koordynator Małgorzata Nitecka.


 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie