Aktualności arrow Wydarzenia arrow Orszak Trzech Króli - 2018

Wasyl

Odwiedza nas 3 gości

Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2018 r.  uczniowie naszej szkoły, pod  opieką Straży Ojcowskiej i w towarzystwie swoich mam, rodzeństwa a także innych członków rodzin ponownie uczestniczyli w Pruszkowskim Orszaku Trzech Króli.
    Na czele orszaku stanęli przedstawiciele władz miasta oraz proboszcz parafii św. Kazimierza ks. Marian Mikołajczak wraz z księżmi.
    Orszak, podobnie jak w ubiegłym roku, przeszedł od Parku Potulickich ulicami Lipową, Mikołaja Kopernika, Niecałą do Parku Tadeusza Kościuszki.
    Przewodzili konno Trzej Królowie konno przewodzili świtom dam dworu i rycerzy. Po uformowaniu uczestników w Parku Potulickich wszyscy wysłuchaliśmy ogłoszenia o spisie ludności wydanym Edyktem Cezara Augusta.
Zanim rozpoczął się pochód, diabły zaatakowały orszak. Dzieci wiedziały, jak odeprzeć ich atak, uzbrojone w piłki zadały diabłom silne ciosy. Po wygranej bitwie „piłkowi” pozbierali amunicję, by uzbroić dzieci przed kolejnym atakiem. Z nasze szkoły najwięcej piłek zebrał Krzysztof z klasy V.
    Złe duchy wznowiły swoje sztuczki, aby „zgubić dusze ludzi”, ale także nie  zdołały osiągnąć celu. Dzieci walczyły piłkami i okrzykami zwycięstwa ze złem, aby nie miało do nich przystępu. Później dobre anioły dołączyły do walki ze złem. Dobro także teraz zwyciężyło.
    Całej wyprawie do stajenki towarzyszył śpiew chóru z udziałem publiczności. Kolędy były pięknie dobrane i uczestnicy dali w nich wyraz swojej wiary. Przemarszowi towarzyszyła piękna, niemal wiosenna, pogoda. Słońce ogrzewało serca i szło się naprawdę przyjemnie.
    W Parku Tadeusza Kościuszki, przed Pałacykiem Sokoła była brama do nieba, a po jej przekroczeniu – stajenka. Pasterze tradycyjnie pokłonili się, a Trzej Królowie złożyli dary Jezusowi i Świętej Rodzinie.
Tam na uczestników marszu czekał gorący poczęstunek.
    Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Orszaku i oddać pokłon narodzonemu Jezusowi – Panu naszego życia.
    Podziękowania kieruję do Ojców i wszystkich rodzin, które wzięły udział w tym dorocznym święcie – szkolny koordynator Małgorzata Nitecka.